Kamu SM nedir? Kamu SM ne demek?

Kamu Sm ( Kamu Sertifikasyon Merkezi)’nin kısaltmasıdır. Kamu SM kurumların elektronik veri ve donanımlarının güvenilirlik ve güvenliğini sağlayıcı hizmetlerde sunmaktadır. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) bünyesinde 2005 yılında kurulmuştur. Türkiye’nin ilk elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı olan Kamu SM, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa uygun olarak kurulmuş ve işletilmektedir.

Kamu SM Şahıs şirketleri için elektronik ortamda ıslak imza değeri taşıyan e-imza ve Tüzel kişilik olan şirketlerin yasal belge güvenliğini ve gizliliğini sağlayan mali mührü hazırlayan ve veren kurumdur.

Firmaların e-Fatura, e-Arşiv ve e-İrsaliye gibi e-Dönüşüm hizmetlerini kullanabilmek için Kamu SM tarafından verilen e-imza, mali mühür hizmetlerini alması gerekmektedir.

Firmamız Şahıs Şirketi Kamu SM den Hangi Hizmeti Almalıyım?

Şahıs şirketlerinin e-dönüşüm hizmetlerinden yararlanmak için Kamu SM üzerinden e-imza almanız gerekmektedir.

Firmamız Tüzel Kişilik Kamu SM den Hangi Hizmeti Almalıyım?

Firmanız Limited Şirketi, Anonim Şirketi gibi Tüzel kişilik ise e-dönüşüm hizmetlerinden yararlanmak için Kamu SM üzerinden Mali mühür almanız gerekmektedir.

e-Fatura, e-Arşiv ve e-İrsaliye hizmetlerinden yararlanmak için yukarıdaki belirtilen belgelerinizi Kursoft Yazılıma bildirmeniz durumunda Özel entegratör sözleşmeniz hazırlanır ve aynı gün e-dönüşüm hizmetlerini kullanmaya başlayabilirsiniz.