Kursoft e-İrsaliye

e-İrsaliye Nedir?

Dijital ortamda hazırlanan ve saklanan, kağıt olarak kullanılan sevk irsaliyesi ile aynı hukuki niteliğe sahip olan sisteme e-İrsaliye (elektronik irsaliye) denmektedir. Kağıt olarak hazırlanan sevk irsaliyesinden farklı olarak sisteme gönderiyi taşıyan araç plakası ve şöför kimlik bilgileri girilmektedir.

e-İrsaliye Avantajları?

 • Sevkiyat başlamadan önce, oluşturulan e-İrsaliye belgenizin mevzuata uygunluğu kontrol edilerek sistem tarafından alıcısına iletilir. Aksi bir durumda, e-İrsaliye bilgilerinizi görüntüleyerek elektronik ortamda yanıt alabilirsiniz. Böylece sevkiyat gerçekleştiğinde iade işlemlerinizde azalma olacaktır.
 • e-İrsaliye sisteminde kontör kullanırsınız. Bu kontörlerin maliyetleri çok düşük seviyelerdedir. Kağıt irsaliye baskı ve temin masrafları e-İrsaliye ile kıyaslandığında çok yüksek maliyetler oluşturmaktadır.
 • Kursoft e-İrsaliye ile yapacağınız e-İrsaliye gönderimleri tamamen güvenli bir altyapı ile sağlanmaktadır. Sizin irsaliyeleri gönderim, saklanma ve güvenliği konusunda hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Mevzuatlara göre sürekli güncel olan programınız ile hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz.
 • e-İrsaliyelerinize geriye dönük erişebilme imkanınız vardır.
 • e-İrsaliyeleriniz 10 yıl arşivlenerek saklanır.

Neden Kursoft e-İrsaliye Almalıyım?

Kursoft e-İrsaliyeProgramı,

 • Kursoft yazılımın tüm ön muhasebe programları ile entegre çalışmaktadır.
 • Kursoft Perakende programı ile entegre çalışmaktadır.
 • Kursoft Servisim programı ile entegre çalışmaktadır.
 • Kursoft E-mail ve Sms modülleri ile entegre çalışmaktadır.
 • İstenmesi durumunda sadece e-Fatura, e-İrsaliye modülü olarak satın alınabilir. Kursoft yazılımın diğer ürünlerinin daha sonra satın alınması durumunda sorunsuz entegrasyon gerçekleşmektedir.
 • Güvenlidir. Kursoft Yazılım’ın güvenli altyapısıyla tüm e-İrsaliye’lerinize, %99,9 kesintisiz çalışırlık oranıyla erişebilirsiniz. Özel Entegratörlük sayesinde, e-İrsaliye’lere erişim hakkı sadece sizde olur ve üçüncü kişiler asla erişemez

Kursoft Yazılım ile Aynı Gün e-İrsaliye'ye Geçin

ÖNEMLİ NOT

Firmanız ister e-İrsaliye’ye geçme zorunluluğu olan firma olsun, isterse gönüllü olarak dahil olmak isteyen firma olsun e-İrsaliye uygulamasını kullanabilmeleri için öncelikle e-Fatura’ya kayıtlarının olması gerekir. E-Fatura mükellefi iseniz Kursoft Yazılıma başvurmanı yeterli olacaktır ve hemen e-İrsaliye kullanmaya başlayabilirsiniz. e-Fatura mükellefi değilseniz aşağıdaki işlemleri yaparak hemen e-Fatura mükellefi olabilirsiniz.

E-İmza / Mali Mührünüzü Alın

Şahıs şirketleri elektronik ortamda ıslak imza değeri taşıyan e-imzayı, LTD veya A.Ş. şirketleri yasal belgelerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayan mali mührü Kamu SM üzerinden almanız gerekmektedir.

GİB’den E-Fatura Başvurusunda Bulunun

GİB E-Fatura Canlı Başvuru ekranı üzerinden; e-İmza veya mali mührünüz ile ön başvuru yapabilirsiniz. Yapılacak işlemlerde konusunda uzman ekibimiz sizi yönlendirecektir. Başvuru işlemleri ve entegratör seçim işlemlerinizi bu ekranda tamamlıyoruz.

Kursoft Kayıt İşlemlerini Tamamlayın

E-Faturaya geçiş sürecinde e-dönüşüm destek ekibimiz, detaylı bilgiler içeren online kayıt formunu size iletecektir. Kayıt formunu doldurmanızı talep ederek; E-Faturaya geçmek istediğiniz tarihi, teknik konfigürasyon bilgilerinizi, şirket ve temsilci bilgilerinizi belirtmenizi isteyecektir.

Başvurunuzu Tamamlayın Ve E-Faturaya Geçin

GİB kaydının tamamlanması için, size gönderilen belgeleri e-imzanız veya mali mührünüz ile imzalayın. Böylece E-Fatura sistemine geçişiniz başarıyla tamamlanacaktır. Kursoft e-Fatura programı ile saniyeler içerisinde e-Fatura oluşturup gönderebilirsiniz ayrıca gelen e-Faturaları tek tıkla sisteme yükleyerek önemli bir zaman kazabilirsiniz. Kursof e-Fatura programını deneyerek sizde bu eşsiz deneyimi edinin üstelik çok makul fiyatlara e-fatura kullanıcısı olmanın avantajlarını da yaşayın.

Detaylı bilgi için iletişim formunu doldurabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır.